گزارش تصویری اردوی رصد الموت- مرداد 1395

تور رصد نجومی قلعه الموت؛ خلاصه گزارش..

 

اردو رصد نجومی الموت برای خانم ها در دو گروه برگزار شد.(پس از طی مراحل اولیه ثبت نام، با توجه به عدم استقبال آقایان و درخواست های خانم ها بیش از ظرفیت پیش بینی شده، سهمیه آقایان برای خانم ها در نظر گرفته شد.)

گروه اول در ساعت ده صبح روز 5شنبه 21 مردادماه 1395 از میدان مرکزی دانشگاه به سمت قزوین، حرکت کرد و این آغاز سفر سه روزه کادر اجرایی برنامه بود.

این گروه در ساعت 17 روز 22 مردادماه به دانشگاه شهید بهشتی بازگشتند.

سپس گروه دوم، در ساعت 18 مورخ 22مردادماه به سمت مقصد اردو حرکت کرده و تا ساعت 22 روز 23 مردادماه(شنبه) که در مقصد نهایی دانشگاه بود به سفر خود پایان داد.

هر دو گروه در اولین ایستگاه، ابتدا به ایجاد کمپ شبانگاهی در کنار دریاچه اوان برای اجرای برنامه رصدپرداخت؛ بازدید صبحگاهی دریاچه، و سپس حرکت به سمت روستای گازرخان و بازدید تاریخی و سیاحتی از قلعه حسن صباح(قلعه الموت) برنامه های بعدی آنها بود؛ و سپس پایان برنامه های پیش بینی شده و حرکت به قزوین و بازگشت به تهران.

شهاب های سوزان، پر شور و حیرت انگیز بارش برساوشی، قلعه فوق العاده الموت و آب و هوای مطبوع منطقه در تعطیلات آخر هفته روزهای گرم مرداد ماه، از ویژگی های منحصر به فرد این سفر به یاد ماندنی بودند.

در پایان لازم میدانیم از همه عزیزانی که ما را در برگزاری این برنامه یاری کردند و شاید ذکر نام و خدمات ارزنده همه آنها در این مقال نگنجد، صمیمانه تشکر کنیم.

 

سرپرست و ناظر صحت اجرایی کل: سید محمدصادق حسینی نیشابوری

دبیرکل وقت انجمن و مدیر اجرایی اردو: فائزه صابری

دبیراجرایی و عوامل اجرایی اردو: محمد ایران دوست، آرمین تابش، نوید صالحی، زینب حدادی

کارشناس علمی رصد و کادر همراه: محمد نیلفروشان، علی ابراهیم جباری، فرنوش تیمورزاده

دیدگاه ( 1 )
 1. یه المپیاد نجومی
  14 بهمن 1397 at 21:32
  پاسخ

  یه چیزی رو بزارید بگم
  آقای نیلفروشان فوق العاده ‌و عالین
  اصلا ایشون رو نمیشه وصف کرد چه از نظر علمی چه اخلاقی 😍

پاسخ دهید