چهارمین همایش سالانه مشترک انجمن علمی فیزیک و معاونت پژوهشی دانشکده فیزیک (پژوهش در فیزیک)

پوستر چهارمین همایش پژوهش در فیزیک

       چهارمین همایش سالانه پژوهش در فیزیک معاونت پژوهشی دانشکده فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، با همکاری انجمن علمی دانشجویی فیزیک ،امسال در تاریخ چهارشنبه 20 اردیبهشت در تالار ابن هیثم دانشکده فیزیک برگزار می شود.

محوراصلی همایش امسال، توجه به کسب و کار در فیزیک و تجاری سازی طرح های فیزیکی خواهد بود.

بدون تردید ارتقاءدستاوردهای یک فعالیت علمی نقش به سزایی در ارتقاء رفاه اجتماعی و توسعه علمی دارد؛ ورود دانش آموختگان یک حوزه علمی به محیط فعالیت حرفه ای در مرتبط با رشته خود و استفاده از دانسته ها و ایده ها و تبدیل آن ها به محصول و از همه مهمتر شناسایی کمبود ها و چالش های جامعه دانشگاهی و تلاش در راه اصلاح این کمبودها، از جمله موارد مورد توجه است.

در سالی که به نام تولید و اشتغال نام گذاری شده است، قطعاً بررسی چالش های پیش روی دانشجویان، خصوصاً دانشجویان رشته های علوم پایه و فیزیک، در فرآیند کسب وکار چاره جویی از کاستی های ایشان، امکان سنجی بهبود کاستی ها و معرفی راهکارهای عملیاتی برای اشتغال یکی از مهمترین وظایف دست اندر کاران، صاحب نظران و همه کسانی است که می خواهند نقشی در بهبود وضع دانشجویان ودر نهایت توسعه رفاه اجتماعی داشته باشد.

ارائه راهکارهای عملی و راهنمایی دانشجویان از باتوجه به تجربه صاحب نظران، رسالت مهمی است؛  از آن رو معاونت پژوهشی دانشکده فیزیک با همکاری انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی خود را بر آن دید تا با اختصاص چهارمین همایش سالانه خود به این موضوع، در این راستا ایفای نقش کند.

لذا از همه شما اساتید، صاحب نظران، دانشجویان و علاقمندان دعوت به عمل می‌آید تا در این همایش حضور به هم رسانید و در صورت تمایل با ارایه راهکارهای خود ، مارا یاری رسانید.

بهبود شرایط کسب و کار دانش آموختگان ای رشته، همت و تلاش خود ایشان از جمله ایده پردازی ، ورود به استارتاپ‌ها، تاسیس شرکت های دانش بنیان و … را می‌طلبد که در این همایش به این نکات توجه ویژه خواهد شد و تلاش می شود راهکار هایی در این زمینه به دانشجویان ارائه گردد.


 

 • زمان: 4 شنبه 27 اردیبهشت 1396؛ ساعت 9:30 تا ساعت :3013
 • مکان :  تهران – ولنجک –  دانشگاه شهید بهشتی – دانشکده فیزیک – تالار ابن هیثم
 • دبیر اجرایی: فاطمه فخر
 • طراحی پوستر: علی دستجردی – محمد ایران دوست

 

ثبت نام از طریق لینک ثبت نام

دیدگاه ( 1 )
 1. یعقوبی
  25 اردیبهشت 1396 at 07:53
  پاسخ

  سلام ببخشید بالاخره این همایش روز بیستم هست یا بیست و هفتم؟

پاسخ دهید