کارگاه ویژه فن بیان: سخنرانی آسانسوری

elevator-pitch-light

اولین دوره از سری برنامه های فن بیان، مهارت فردی، اجتماعی و دانشجویی انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی

شیوه های گفتوگو و مذاکره، سخنرانی، اراِیه علمی و …


 

دوره آموزش سخنرانی آسانسوری

با همکاری موسسه ایمپکت (http://www.impactpro.ir)

 

مناسب برای همه، از جمله دانشجویان، اساتید دانشگاه و همه کسانی که احساس نیاز به ارایه ذهنیات خود دارند.

تا بیش از ۷۰ درصد تخفیف دانشگاهی

طرح قمیت

۵۰ هزارتومان؛ اساتید و کارکنان دانشگاهی

۳۵ هزارتومان؛ ویژه دانشجویان

۲۸ هزارتومان؛ ویژه اعضای فعال انجمن های علمی دانشگاه ها

استفاده از تخفیف ویژه انجمن های علمی دانشگاه ها، در صورت هماهنگی نماینده انجمن علمی متقاضی با انجمن ما امکان پذیر است؛ هر انجمن علمی دانشگاهی که تصمیم به معرفی اعضای فعال خود را دارد، میتواند از یک تا ۵ نفر را به ما معرفی کند؛ پس از انجام هماهنگی و ارسال فرم های ثبت نام، امکان پرداخت گروهی برای نماینده انجمن متقاضی فراهم میشود.

اگر تقاضای شرکت از طرف انجمن علمی خود را دارید، لطفا درخواست خود را به مسؤل انجمن خود ارایه دهید.

همچنین میتوانید اکنون در سایت ثبت نام کنید، و در روز برگزاری برنامه پس از ارائه معرفی نامه انجمن، با مهر و امضای دبیر، مبلغ تخفیف را از مسوولین برگزاری، بازپس بگیرید.

 

هماهنگی و پشتیبیانی

از طریق تلگرام: @AE_physics

شماره تماس: ۰۹۳۰۵۲۳۱۲۶۹

رایانامه: anjomanphysics.sbu@gmail.com

 

مدرس: جناب آقای جمال قمری

مسوولین اجرایی: زینب آشوری، فاطمه طالبی، مریم اصلاحچی

مدیر اجرایی: محمدجواد کمالی آشتیانی

طراح پوستر: محمدجواد کمالی آشتیانی

 

زمان برگزاری: ۴شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

ساعت ۱۴ الی ۱۸

 

محل برگزاری

تالار ابن هیثم دانشکده فیزیک دانشگاه شهید بهشتی تهران

آدرس دانشکده: اوین، بلوار دانشجو، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده فیزیک

 

ثبت نام از طریق: لینک ثبت نام

 

گواهی نامه بین المللی حضور در دوره

شرکت کنندگانی که مایل به دریافت گواهی معتبر بین المللی حضور در دوره، از شرکت بین المللی The New Management Network را دارند، لازم است مبلغ ۳۰هزار تومان، علاوه بر هزینه ثبت نام در دوره را پرداخت نمایند.

این گواهی در صورت درخواست شما، مدتی پس از اتمام دوره به آماده خواهد شد و به شما تقدیم میشود.


سخنرانی آسانسوری:

اگر در موقعیتی قرار بگیرید که تنها چند لحظه مثلا به اندازه یک موقعیت کوتاه در یک آسانسور، مهلت داشته باشید و با فردی برخورد کنید که همکاری با او بتواند تاثیر به سزایی در آینده شما داشته باشد، ایده، کار یا خودتان را چگونه معرفی میکنید؟

 

 

احتمالا برای اکثر شما اتفاق افتاده است که در موقعیت هایی مثل همایش ها، کنفرانس ها، مهمانی های کاری  و یا مکان ها و موقعیت های مشابه و حتی داخل یک «آسانسور» و… با فردی برخورد داشتید که  همکاری با او می توانسته تاثیر خیلی زیادی رو تحصیل، کسب و کار و زندگی شغلی شما بگذارد.
آن فرد می تواند یک دانشمند، یک استاد، یک رئیس، یا یک مشتری برای شما باشد و اگر بتوانید معرفی خوبی از ایده هایتان؛ کسب و کارتان و یا خودتان داشته باشید، ترغیب به همکاری با شما بشود و جواب مثبت به شما بدهد.
در این مواقع معمولا ذهن همه ما درگیر این موضوع میشودکه چطور، ایده، کسب و کار، و یا خودمان را معرفی کنیم که برای آن فرد جذاب باشیم و بتوانیم به نحوی روی مخاطب تاثیر بگذاریم که منجر به همکاری های بعدی با او بشود.
اما مشکل اینجاست که در خیلی از این مواقع فرصت کافی برای ارائه توضیحات کافی نداریم و باید در کوتاه ترین زمان خودمان را معرفی کرده و مخاطب را جذب کنیم. تکنیک سخنرانی آسانسوری در این مواقع به ما کمک خواهد کرد که بتوانیم در کوتاه ترین زمان بیشترین تاثیر را بر مخاطب گذاشته و با گفتاری کوتاه و قانع کننده خودمان یا کسب و کارمان را معرفی کنیم.

سخنرانی آسانسوری یا نطق آسانسوری در حقیقت ترجمه عبارت “Elevator Pitch” است و به مهارتی گفته می شود که شخص بتواند در مدت  کوتاهی حدود در کمتر ۳۰-۶۰ ثانیه خود را به صورت عالی معرفی کند. وعلت نامگذاری آن این است که اگر دست تقدیر شما را با شخصی که همیشه آرزوی مذاکره و همکاری با وی را داشتید در یک آسانسور قرار داد چگونه بتوانید در آن زمان کوتاه  در مورد کسب و کارتان برای او توضیح دهید و وی را برای همکاری در زمینه کالا و یا خدمات خود ترغیب نمایید.

در این کارگاه به بیان نکات مهم در ارتباط با یک “سخنرانی آسانسوری” پرداخته می شود و به شما در چگونگی عملی کردن آن کمک می کند.

چرا اینکار مهم است؟
زیرا شما همیشه در اولین برخورد فقط ۳۰-۶۰ ثانیه وقت دارید که تاثیرگذار باشید. چون بازه توجه در افراد قبل از اینکه ذهن آنها منحرف شود به طور متوسط ۳۰ ثانیه است.
دلیل دیگر این است که امروزه مردم وقت کمی دارند و شما یا باید آنها را به سرعت جذب کنید و یا آنها را برای همیشه از دست بدهید.
انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی به منظور تقویت مهارت های فردی برای دانشجویان، اساتید، کارمندان و تمامی کسانی که میخواهند از فرصت هایی که برایشان بدست می آید دستاور خوبی دریافت کنند، این کارگاه را برای اولین بار در دانشگاه شهید بهشتی با همکاری موسسه ایمپکت برگزار میکند.


ثبت نام از طریق: لینک ثبت نام

هماهنگی و پشتیبیانی

از طریق تلگرام: @AE_physics

شماره تماس: ۰۹۲۲۴۸۲۸۱۹۵

به اشتراک بگذارید!

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن تمام نظرات
حکمت
حکمت
4 سال قبل

یک سخنرانی عالی نفید برای دانشجویان است

حکمت
حکمت
4 سال قبل

یک سخنرانی عالی مفید برای دانشجویان است

آموزشی
sbuphysics

کارگاه مقدماتی پایتون ۹۹

  جدول زمان بندی: **ظرفیت تکمیل شد.** مدرس: محمدرضا شیوری طراح پوستر: علیرضا حق پرست هزینه ثبت نام و شرکت در این کارگاه برای دانشجویان

Read More »
اردو و بازدید
sbuphysics

اردوی رصدی کاروانسرای دیرگچین

  اردوی رصدی ویژه آقایان (+برنامه ویژه استهلال) در روزهای  چهارشنبه و پنج شنبه ، ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، برگزار خواهد شد.. گروه در

Read More »
2
0
دوست‌داریم نظرتون رو بدونیم!x
()
x